• 031-33931155
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ایمیل مارکتینگ

 زمانی که ایمیلی از یک فرد یا کمپانی ناشناس دریافت می کنید  و از خود می پرسید که این فرد کیست، محتوای ایمیلش چیست و چرا برای شما این ایمیل را ارسال کرده است؟ اگر هنوز هم جواب این سؤالات را پیدا نکرده‌اید، پس نمی‌دانید ایمیل مارکتینگ چیست و باید بگویم که آدرس ایمیل شما به منظور بازاریابی ایمیلی مورد استفاده قرار گرفته است.
در اینترنت ، ایمیل ابزاری برای کسب و کارها است. یکی از اهداف استفاده از ایمیل برای یک کسب و کار، بازاریابی ایمیلی یا Email Marketing  بیشتر مواقع ایمیل‌های ناشناس و اسپمی (Spam) که همه ما دریافت می‌کنیم. صاحب کسب و کار مبلغ اندکی برای  خرید یک یا چند لیست ایمیل کرده و شروع به ارسال ایمیل‌های اسپم می‌نماید:مثلا "محصول جالب را فقط به قیمت فلان ریال خانه ببرید!".


قصد داریم دراین مقاله  با مفاهیم زیر آشنا شویم..

1- ایمیل مارکتینگ چیست؟
2- جایگاه Email Marketing
3- مزایای ایمیل مارکتینگ
4- معایب ایمیل مارکتینگ


پس اگر تمایل به یادگیری کامل و اصولی یکی از روش‌های بازاریابی یعنی Email Marketing را دارید، در سری مقالات ایمیل مارکتینگ با ما همراه شوید.


ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی به کسب‌و‌کاری گویند که  برای ترویجِ محصول یا خدمات خود، پیغامی تجاری با استفاده از پست الکترونیکی (Email) به گروهی از افراد می‌فرستد، یا به عبارت دیگر می توان گفت به ارسال ایمیل جهت گسترش رابطه با مشتری بالقوه یا مشتری فعلی، ایمیل مارکتینگ گفته می‌شود، محتوای این نوع ایمیل هامعمولا  محتوای تبلیغاتی، ترویجی، پیشنهادی و ... را در خود دارند و به منظور کمک به ایجاد وفاداری، اعتماد یا آگاهی از برند ارسال می‌شوند.جایگاه Email Marketing

بر اساس اصول و تعاریف بازاریابی یکی از زیرشاخه‌های دیجیتال مارکتینگ است (دیجیتال مارکتینگ خود زیر شاخه‌ای از بازاریابی مستقیم محسوب می‌شود).
ایمیل، ابزاری است که می‌تواند طیف گسترده‌ای از محتواها را در خود جای دهد: متن، عکس، ویدئو، لینک، فایل. ایمیل تقریباً با هر پیغامی که بازاریاب بخواهد بفرستد و به هر طریقی که بخواهد آن پیغام را ارسال کند، سازگار است.


مزایا و معایب ایمیل مارکتینگ در مقایسه با دیگر روش‌های بازاریابی

بازاریابی ایمیلی به هدف قرار دادنِ مشتری از طریق پست الکترونیکی گفته می‌شود. اغلب با به‌کارگیری داده کاوی (Data Mining) می‌توان از بازاریابی ایمیلی برای تحت تاثیر قرار دادن مشتری استفاده کرد. به طور کلی ایمیل مارکتینگ، فرم تکامل یافته و دیجیتالی شیوه سنتی بازاریابی پُستی است.
در ادامه می‌خواهیم به مزایا و معایب Email Marketing نسبت به دیگر روش‌های بازاریابی اشاره کنم:


مزایای ایمیل مارکتینگ


• بازگشت سرمایه در ایمیل مارکتینگ (ROI)

منظور ازROI این است که ی چه مقدار پول به ازای هر ريالی که یک شرکت خرج می‌کند به جیب آن شرکت باز می‌گردد. این بازگشت سرمایه بسیار بالا خواهد بود. در سال‌های اخیر Email Marketing به عنوان مؤثرترین تاکتیک بازاریابی آنلاین شناخته شده است. در چارت زیر به نقل از سایت Marketingschools، مقایسه‌ای بین بازگشت سرمایه ایمیل مارکتینگ و چند نوع بازاریابی محبوب در دنیا در سال 2016 ارائه شده است.

 


• ایمیل مارکتینگ ارزان و سریع

ایمیل مارکتینگ، به یک لیست و یک آدرس ایمیل نیاز استپس به طور قابل توجهی نسبت به روش‌های دیگر بازاریابی ارزان‌تر و سریع‌تر است.


• انعطاف پذیری در ایمیل مارکتینگ

همانطور که در ایمیل مارکتینگ هیچ محدودیتی وجود  ندارد. هر نوع محتوایی را می‌توان از طریق ایمیل می توان ارسال کرد.


•رفتار مصرف کننده در ایمیل مارکتینگ

 در این بازه ی زمانی که تکنولوژی یشرفت فراوانی داشته است ، سرویس‌های ایمیل (ESPs) را فراهم کنندگان به راحتی می‌توانند داشته باشندو اطلاعاتی در مورد رفتار گیرنده‎ی ایمیل به فرستنده بدهند. بنابراین، سازمان‌ها و شرکت‌ها با خرید این سرویس‌ها از رفتار حجم کثیری از مصرف‌کنندگان نسبت به بازاریابی ایمیلی خود با خبر  می شوند و از آن استفاده می کنند.


•هدف‌گیری مستقی در ایمیل مارکتینگ

 بازاریابان ایمیلی این امکان را دارند که پیغام هدف‌گیری شده و حتی پیام‌های شخصی‌سازی شده برای افراد مختلف بفرستند.مثل: اگر مشتری یک محصولی را قبلا خریداری کرده است می تواند محصولات مشابه آن را برای مشتری ارسال کرد.


•آزمایش محتوادر ایمیل مارکتینگ

اصلاعاتی که قبلا تست شده از طریق ایمیل مارکتینگ در کانال‌های دیگر بازاریابی می توان استفاده کرد. پس با این توصیفات میتوان گفت  از Email Marketing می‌توان به عنوان یک روش مطمئن برای آزمایش محتواهای استفاده کند.


•ضرورت ایمیل مارکتینگ

باید به این مورد توجه داشته باشید که افراددر پر مشغله ترین روز های خود گه حتی وقت چک کردن شبکه اجتماعی خود را ندارند ایمیل خود را چک می کنند. پس می‌توان گفت ایمیل مارکتینگ از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی هم می‌تواند مؤثرتر باشد، البته به شرط استفاده صحیح!


•ارتباط موضوعی ایمیل مارکتینگ 

این قابلیت را دارد که بازاریابان پیغام مرتبط، شخصی‌سازی شده به کاربران علاقمند به یک موضوع بفرستند.


معایب ایمیل مارکتینگ


تنها عیب  که برای می‌توان مد نظر گرفت تعداد اسپم های  ایمیل‌ها توسط کاربران است که به ا روی نرخ امتیاز در تحویل (Delivery) اثر می‌گذارد.ایمیل مارکتینگ

(Email marketing)

گروه نرم افزاری سروش تک کار خود را از سال 1394 در شهرک علمی تحقیقاتی کار خود را بر پایه استارت آپ ها و ایده های نو شروع کرد و اکنون  با تیمی قدرتمند از لحاظ دانش فناوری آماده ارائه کلیه خدمات فناوری اطلاعات از جمله طراحی انواع وب سایت و پرتال های سازمانی، اپلیکیشن ها و ... می باشد.

  

 

Top