• 031-33931155
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

رپورتاژچیست؟ اهمیت آن بر سئو و مزایای آن

 

اگر دیده باشید در سایت های پربازدید مطلب هایی تحت عنوان ریپورتاژ منتشر می شود. امروزه یکی از بهترین روش های تبلیغ برای بهبود وضع فروش، ریپورتاژ است.
در این مقاله قصد داریم به شما مفهوم رپورتاژ، روش های استفاده از آن، مزیت های آن و اهمیت آن بر سئو را برای شما توضیح بدهیم. پس با ما همراه باشید.


رپورتاژ آگهی (Advertorial) چیست؟


برای فهمیدن مفهوم درست رپورتاژ آگهی باید به استفاده آن در بازاریابی سنتی رجوع کنیم. رپورتاژ آگهی (Advertorial) یک مدل تبلیغات است که به صورت یک مقاله یا گزارش ارائه می شود و مخاطب جنبه تبلیغاتی آن را متوجه نمی شود و فکر می کند این یک حرکت خود جوش برای کمک به پیشرفت آن محصول است. به همین دلیل بازدهی آن بسیار بالا است. می شود گفت رپورتاژ آگهی تلاشی سازمان یافته برای شکل گیری مزایای استفاده است یک محصول در ذهن مخاطب است. روند رپورتاژ آگهی به صورت است که یک شرکت آگهی بی طرفی تهیه می کند برای معرفی محصول یک شرکت و آن را با یک رسانه نمایش می دهد. در آخر مدیر رسانه یا مالک به ازای رپورتاژ مبلغی را از شرکت دریافت می کند.
در رسانه های چاپی شکل رپورتاژ به صورت یک مقاله با یک داستان است که جلوه بی طرفی داشته باشد. در تلویزیون به صورت یک آگهی به مخاطبین نمایش داده می شود. در تلویزیون می تواند به صورت یک آگهی تلویزیون نمایش داده بشود یا به صورت یک گفتگو باشد. در برنامه های رادیویی این آگهی بین گفتگو مجریان با مهمانان است.

 

رپورتاژ آگهی ایرانسل در برنامه تلویزیونی خندوانه
رپورتاژ آگهی ایرانسل در برنامه تلویزیونی خندوانه

 

با پیشرفت اینترنت، نوع جدیدی رپوتاژ مبتنی بر اینترنت به وجود آمده است که با قابلیت های زیاد اینترنت در تولید محتوا چند رسانه ای باعث بهتر شدن رپوتاژ شده است.شکل رپورتاژ آگهی در اینترنت


شکل رپورتاژ آگهی اینترنتی، در کل تقریبا مشابه شکل چاپی است. در این روش معمولا شرکت برای برندسازی یا محصولات یک مقاله اماده می کند.
بعد از تهیه مقاله، آن را به یک وبسایت یا خبر گذاری ارائه می دهد. سپس وبسایت یا خبرگذاری در ازای گرفتن مبلغی آن را منتشر می کند.

 

نمونه ای از رپورتاژ آگهی اینترنتی
نمونه ای از رپورتاژ آگهی اینترنتی

 


تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو وب سایت ما چیست؟


ارائه رپورتاژ آگهی در حقیقت عملکردی مانند نوشتن یک پست میهمان در سایت دیگری را دارد. اگر در مورد سئو اطلاعاتی داشته باشید می دانید که هر پست در وبلاگ میهمان بر سئو تاثیر دارد. وقتی شما در یک وبسایت پر بازدید لینک خود را در مطلب قرار می دهید، بدلیل بالا بودن Domain Authority سایت باعث می شود سیگنال های خوب از سایت شما برای موتور های گوگل ارسال بشود.
همچنین سایت های رپوتاژ دارای بازدید کننده زیادی هستند و گذاشتن لینک در این سایت ها باعث می شود بازدید کننده های سایت آن ها به سمت سایت شما هدایت شوند. همین کار باعث بالا رفتن سئو شما می شود.گوگل درباره رپورتاژ آگهی چه نظری دارد؟


گوگل همواره نگران بوده است که جنبه تبلیغاتی بودن رپوتاژ مشخص نیست یا خیلی کم مشخص است و این باعث می شود که کاربران گمراه بشوند و به سمت تجارت های بد هدایت بشوند. مت کاتس طی یک فیلم به وب مسترها اخطار داد اگر قصد استفاده از رپورتاژ آگهی را دارید باید به دو نکته توجه کنید. مورد اول لینک های استفاده شده Nofollow باشند تا تاثیری بر روی نتایج جستجوی طبیعی گوگل نداشته باشند. مت کاتس در ادامه گفت: اگر مطلب شما به شکل رپورتاژ آگهی است باید مخاطب این موضوع را بداند. باید به صورتی باشد مخاطب در اولین نگاه بفهمد با یک تبلیغ سر و کار دارد.

 

گوگل از وب مسترها می خواهد به کاربران خود اطلاع دهند که با یک محتوای تبلیغاتی سر و کار دارند.
گوگل از وب مسترها می خواهد به کاربران خود اطلاع دهند که با یک محتوای تبلیغاتی سر و کار دارند.

 


در نوشتن رپورتاژ آگهی نکات زیر را مد نظر قرار دهید:


بیشتر از 3-5 بک لینک استفاده نکنید.
یک مطلب رپورتاژ را در چندین سایت قرار ندهید و برای هر کدام یک مطلب جداگانه اماده کنید.
قوانین نگارش را عایت کنید.
از عکس و لوگو سایتتان برای مطلب استفاده کنید.
مطلب نه کوتاه باشد نه خیلی بلند. در حدود 1000 کلمه کافی است.چکیده


رپورتاژ آگهی یکی از بهترین روش های تبلیغ است. هزینه بالایی داره ولی بازدهی بسیار بالایی دارد امیدواریم توانسته باشیم به شما در مورد رپورتاژ و تاثیرات بر سئو اطلاعاتی داده باشیم.

گروه نرم افزاری سروش تک کار خود را از سال 1394 در شهرک علمی تحقیقاتی کار خود را بر پایه استارت آپ ها و ایده های نو شروع کرد و اکنون  با تیمی قدرتمند از لحاظ دانش فناوری آماده ارائه کلیه خدمات فناوری اطلاعات از جمله طراحی انواع وب سایت و پرتال های سازمانی، اپلیکیشن ها و ... می باشد.

  

 

Top