• 031-33931155
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

بالا رفتن رتبه سئو و رابطه آن با انواع لینک ها

 انواع لینک ها چه تاثیری برروی سئو  دارند...

در بازاریابی دیجیتال لینک ها تاثیر زیادی بر روی سئو  دارند.لینک ها باید توانایی مدیریت  ترافیک بیشتر، افزایش تبادل لینک، برندسازی و رتبه بندی بهتر را داشته باشد.توجه داشته باشید که لینک ها مهمترین منبع و سرنخ برای ربات های موتور های جستجو می باشند در ادامه به مبحث انواع لینک و تاثیر آن برروی سئو سایت می پردازیم.


انواع لینک ها

لینک ها به دو دسته تقسیم می شوند:
 1- لینک های داخلی   2- لینک های خارجی


لینک های داخلی

 این نوع از لینک ها به کاربران و ربات ها کمک میکند تا به صفحات موجود در سایت دسترسی داشته باشند و بین آنها حرکت کنند، بنابراین لینک ها داخلی برای بازدیدکنندگان و ربات های گوگل اهمیت زیادی دارد.

 


لینک های خارجی(Back links )

لینک های خارجی لینکی است که از انواع سایت های مختلف به سایت شما لینک شده اند و یکی از فاکتور های بسیار تاثیر گذار در رتبه بندی سایت است،این اینک به دو دسته تقسیم میشوند:1.بک لینک های Follow یاDofollow

موتور های جستجوزمان برخوردبه لینک های دوفالو به دنبال کردن لینک موردنظرشان می پردازند. نباید از تعداد زیادی از این لینک ها در سایت استفاده شود چون باعث کاهش رتبه سایت در سئو می شود .2.بک لینک های نوفالو (Nofollow)

 زمانی که از لینک های Nofollow استفاده می کنیم موتور های جستج متوجه میشود که      که این لینک را دنبال نکند ،پس لینک های Nofollow به موتور های جستجو دستور میدهد که از دنبال کردن لینک خودداری کند.با این کار از اعتبار سایت کم نمی شود.


•لینک های خروجی ( Out Bound Links )

این لینک ها از سایت شما کاربر را به سایت های دیگر هدایت میکند. لینک های خروجی می توانند هم تاثیر مثبت و هم تاثیر منفی داشته باشتد و حتی باعث جریمه شدن شوند. پس باید دقت زیادی داشته باشتد.


انواع لینک های تاثیر گذار در سئو

  لینک محتوایی دست ساز : این لینک ها قوی ترین سیگنال را به موتور های جستجو می فرستند. از طریق این لینک هاست که موتور جستجو به مرتبط بودن محتوا، شهرت و اعتبار سایت شما پی می برد.


•   لینک وب سایت های معتبر: گرفتن لینک از صفحات رتبه دار چه اهمیت زیادی برای سئو دارد. اولین دلیل این است که آنها منابع شناخته شده و معتبر از نظر گوگل به شمار می روند.


•   لینک صفحات بازدید معتبر : لینک از سایت های بازید معتبر آنلاین یکی از فرصت های بازایابی هر کسب و کاری به شمار می رود.


   لینک صفحات اجتماعی مطرح: لینک از پلت فرم هایی مانند توئیتر، فیس بوک و گوگل پلاس و ... به افزایش ترافیک شما کمک می کند.


   لینک مصاحبه ها : یک ابزار قدرتمند در بازاریابی لینکهای گفتگوها یا مصاحبه ها می باشند.


•   لینک خبرنامه:  زمانی که یک محتوای مفید داشته باشیم در فهرست خبرنامه سایت ها قرار گیرید.


•   لینک های دامنه های معتبر Org یا Edu: لینک های این گروه از اعتبار زیادی برخوردارند و برای موتورهای جستجو قابل اعتماد هستند.
 
•   لینک پوشش خبری: این لینک ها در بخش خبری یکی ار راه های قدرتمند برای ساخت برند و شناساندن برند شماست.


•   لینک های طبیعی گفتگوهای آنلاین:این کار مشابه لینک سازی محتوایی است. با این تفاوت که محتوا درون مباحث قرار دارد.


حال با به کار گیری این لینک ها میتوانید تاثیر زیادی در سئو بگذارید و رتبه بالای از آن کسب کنید.

گروه نرم افزاری سروش تک کار خود را از سال 1394 در شهرک علمی تحقیقاتی کار خود را بر پایه استارت آپ ها و ایده های نو شروع کرد و اکنون  با تیمی قدرتمند از لحاظ دانش فناوری آماده ارائه کلیه خدمات فناوری اطلاعات از جمله طراحی انواع وب سایت و پرتال های سازمانی، اپلیکیشن ها و ... می باشد.

  

 

Top