• 031-33931155
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

وبینار چیست و چه مزیت های دارد ؟

در قدیم اگر قصد آموزش و یادگیری با دوره های آموزشی بودیم و آن دوره در شهر ما برگذار نمیشد مجبور بودیم به یک شهر دیگر برویم . به جز هزینه زیاد و وقت زیادی که گذاشته بودیم بعضی مواقع اصلا آن دوره مورد خواسته ما نبود. الان ما با کمک تکنولوژی میتوانیم در خانه بنشینیم و با استفاده از رایانه و گوشی به شکبه اینترنت متصل بشویم و دوره مورد نظرمان را با هزینه پایین و در کمترین وقت شرکت کنیم.

وبینار چیست؟

وبینار از نظر لغوی از سمینار و وب تشکیل شده و به معنای یک کارگاه آموزشی مجازی است . وبینار ها در فضای اینترنت با استفاده از ویدئو کنفرانس تشکیل میشود. پس یک راه حل برای کسانی است که در نمیتوانند به دلایلی در کلاس حضور پیدا کنند است. برای مثال یک دوره تبلیغات اینترنتی یا طراحی سایت در تهران است و  برای حضور باید مسافت 1000 کیلومتری را طی کنیم و هزینه زیادی پرداخت کنیم، ولی به لطف وبینار دیگر این مشکل را نداریم و میتوانیم در هر دوره که علاقه داشته باشیم شرکت کنیم.

هدف وبینار ها

اکثر مواقع وبینار برای معرفی یک محصول یا آموزش نرم افزار ها یا ارتقای یک برنامه و... استفاده میشود.
 

آیا وبینار برای رفع همه نیاز ها مفید است یا خیر؟

  • یک مثال برایتان میزنیم شما قصد دارید در دوره برنامه نویسی سایت با وردپرس یا جوملا شرکت کنید اینجا برای شما وبینار مفید است ولی آیا برای کسی که قصد دارد در دوره جوشکاری شرکت کند مفید است؟ جواب ما خیر است، با اینکه وبینار بسیار قدرتمند است ولی برای همه  آموزش ها و... خوب نیست . در هنگام انتخاب وبینار برای رفع نیاز های شما خوب است یا نه، سه مورد زیر را بررسی کنید:
     .مخاطب وبینار شما
     .موضوع وبینار شما
      و زمانی که برای اجرا آن احتیاج دارید
    در بخش زمان هم کمتر کسی میتواند 2 ساعت یا بیشتر پشت سیستم بنشیند و در دوره آموزشی آنلاین شرکت کند. راه حل این مشکل این است یا از دوره آموزشی صرف نظر کنیم و یا آن را به پارتیشن های کوچک تر تقسیم کنیم.

تیم وبینار

برای اجرا وبینار به یک تیم احتیاج داریم که 3 بخش اصلی دارد :
سازمان دهنده : وظیفه آن بازاریابی، ثبت نام و مسئول هماهنگی است.
مجری: وظیفه آن تهیه اسلاید ها و ارائه کنفرانس است.
دستیار: وظیفه این شخص تلاش کند تا مشکلات فنی را حل کند.

نکته مهم: بدلیل اینکه وبینار ها فقط و فقط از صدا و تصویر است باید برای مخاطب جذاب باشد به عنوان مثال اسلاید های پر متن جذابیت زیادی برای مخاطب ندارد و بلعکس اسلاید های عکس دار برای مخاطب بسیار جذاب است.

ابزار وبینار

ما باید با توجه به نیاز هایمان ابزار وب کنفرانس را تهیه کنیم. چند نمونه آنها عبارتند از :
برتروب
Adobe Connect
(TRNSYS)ترنسیس
در انتخاب ابزار وبینار به موارد زیر توجه داشته باشید:
ظرفیت ابزار برای چند شرکت کننده است
هزینه آن چقدر است
چه قابلیت ها و امکاناتی دارد
آیا امکان ضبط دارد یا خیر؟
و در آخر یک نمونه از وبینار برای شما گذاشته ایم تا با محیط وبیار آشنایی پیدا کنید.

در این مطلب قصد داشتیم شمارا با وبینار آشنا کنیم و امیدواریم شما بتوانید در کسب و کار دیجیتال خود از آن استفاده کنید

گروه نرم افزاری سروش تک کار خود را از سال 1394 در شهرک علمی تحقیقاتی کار خود را بر پایه استارت آپ ها و ایده های نو شروع کرد و اکنون  با تیمی قدرتمند از لحاظ دانش فناوری آماده ارائه کلیه خدمات فناوری اطلاعات از جمله طراحی انواع وب سایت و پرتال های سازمانی، اپلیکیشن ها و ... می باشد.

  

 

Top