• 031-33931155
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

متا تگ ها در سئو و بهینه سازی سایت

متا تگ ها چیست و در در سئو و بهینه سازی سایت چه نقشی دارند؟

امروز مهمترین مسئله در طراحی سایت، سئو و بهینه سازی آن است و آن به آن معنا است که آنقدر به مطالب  وب سایتمان اهمیت دهیم تا در جست جوی موتورهای جست جو گر مانند گوگل، یکی از موقعیت های صفحه اول را به خود اختصاص دهیم.این کاز نیازمند دانش سئو  می باشد که بر اساس الگوریتم های جست جوی موتورها بتوانیم همیشه وب سایتمان در در رقابت با دیگران قرار دهیم. همانطور که قبلا گفته شد باید مطالب سایت به روز باشند و از طرفی هم باید دانش فنی خودمان را به این مطالب اضافه کنیم. 

اولین گامی که در بخش سئو بر میداریم قسمت متا تگ ها و کلمات کلیدی است . شاید این سوال برای شما پیش بیاید که منظور از متا تگ ها و کلمات کلیدی چیست و چه لزومی دارند. در این مقاله سعی خواهیم کرد شما را با این مفاهیم آشنا کنیم و همچنین بهترین ابزار های فارسی را برای پیشنهاد کلمات کلیدی و به شما معرفی خواهیم کرد.

متا تگ ها در قسمت هایی مانند منو و نوشته ها قرار خواهند گرفت. اگر از وردپرس و یا جوملا استفاده میکنید در قسمت های مختلفی با این گزینه روبرو خواهید شد برای مثال در جوملا و یا ورد پرس در هر منو این قسمت وجود 

تا تگ ها در جوملا

متا تگ ها در k2

متا تگ ها در وردپرس

در این قسمت با سه مفهوم کلی روبرو می شویم 

1- عنوان صفحه  Meta Title

2- متا تگ توضیحات  Meta Description

3- متا تگ کلمه کلیدی Meta Keyword


عنوان صفحه  Meta Title:  

یکی از مهمترین ویژگی ها در هر صفحه متا عنوان آن صفحه می باشد این عنوان در تب مرورگر مشخص است که بایستی شامل عنوانی باشد که شما را به سرچ در گوگل و یا موتور دیگر نزدیک کند. در موتورهای جست جو عنوان نتایج معمولا همان عنوان صفحه است. 

متا تگ عنوان در سئو و بهینه سازی وب سایت چیست


متا تگ توضیحات  Meta Description

متا تگ توضیحات همان توضیحات جست جو است، در صورتی که شما برای مطلب خود متا تگ توضیحات را در نظر گرفته باشید در زیر عنوان نمایش داده شده متا تگ توضیحات نمایش داده می شود مانند تصویر زیر

متا تگ توضیحات در سئو و بهینه سازی سایت
متا تگ توضیحات چیست

متا تگ کلمه کلیدی Meta Keyword

این متا تگ ها شامل کلمات و یا عباراتی در رابطه با مطلب شما می شود، هر عبارت با , یا ; از هم جدا می شود. گفتنی است گوگل دیگر کلمات کلیدی را به عنوان عنوان کلیدی در طراحی سایت قبول ندارد ولی با این حال بهتر است که کلمات کلیدی در نظر گرفته شود. 


شاید برای شما سوال باشد که این موارد در کدام قسمت سایت قابل مشاهده هستند ؟ در پاسخ باید بگوییم که این موارد به طور ظارهی در وب سایت نیستند ولی در کئ وب سایت شما هستند برای دیدن این قسمت شما روی صفحه مربوط به مطلب خود راست کلیکی کنید گزینه view page source  را انتخاب کنید با قسمت های زیر برخورد خواهید کرد. 

 

<meta name="keywords" content="کلمات کلیدی گذاشته شده شما " />

<meta name="title" content="عنوان گذاشته شده شما " />

<meta name="description" content=توضیحات شما" />

نمونه کد متا کی ها در وب سایت

MetaTags در کد وب سایت

اگر شما از کد در سایت خود استفاده می کنید این قسمت ها را کپی کرده و در head وب سایت خود قرار دهید


 تا به این جا با واژه های اولیه سئو آشنا شدیم. اما سوال اینجاست آیا راه حلی برای پیشنهاد متا دیتا به ما وجود دارد؟ 

سایت های بسیاری هستند که این امکان را به شما می دهند برای مثال : 

1- گوگل: با سرچ قسمت از عبارت خود در گوگل می توانید بیابیید چه کلمات دیگری بیشتر در گوگل سرچ شده اند 

 

ابزارهای فوق ابزار هایی هستند که به شما در یافتن بهتر کلمات کلیدی کمک می کنند. توجه داشته باشید همیشه بهتری متا تگ ها را برای مطالب و عناوین سایت خود انتخاب کنید تا نتیجه مثبت تری بگیرید . امیدواریم که این مقاله برای شما کاربردی بوده باشد با تیم سئو و بهینه سازی سروش ایده پردزان اسپادان همراه باشید.

گروه نرم افزاری سروش تک کار خود را از سال 1394 در شهرک علمی تحقیقاتی کار خود را بر پایه استارت آپ ها و ایده های نو شروع کرد و اکنون  با تیمی قدرتمند از لحاظ دانش فناوری آماده ارائه کلیه خدمات فناوری اطلاعات از جمله طراحی انواع وب سایت و پرتال های سازمانی، اپلیکیشن ها و ... می باشد.

  

 

Top